رد شدن از پیوندها
ساخت مسکن

آمارساخت مسکن در بهار

مرکز آمار ایران، آمار ساخت مسکن در بهار ۱۴۰۲ مربوط به شهر تهران و سایر شهرهای کشور را منتشر کرد.

براساس این گزارش، در بهار سال ١٤٠٢، تعداد ٩٨‌هزار و۵۲۵ واحد مسکونی در پروانه‌‌‌‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌‌‌‌های کشور پیش‌‌‌‌‌‌‌‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ٢٢,٧‌درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۹.۱‌درصد افزایش داشته است.‌ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌‌‌‌ احداث ساختمان ۳.۳ واحد بوده است‌‌‌‌.

تعداد ٢٩٥٦٥ پروانه‌‌‌‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌‌‌‌های کشور در بهار ١٤٠٢ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته ٢٧,٥‌درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۰.۴‌درصد افزایش داشته است. مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌‌‌‌های صادرشده برای احداث ساختمان‌‌‌‌ در بهار ١٤٠٢ حدود ١٨٣٣٥‌هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ٢١,٧‌درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۷.۲‌درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌‌‌‌ها ٦٢٠ مترمربع بوده است.

در این گزارش همچنین آمار ساخت مسکن در شهر تهران در سه‌ماه اول سال‌جاری نیز اعلام شده است. براین اساس، در بهار سال ١٤٠٢، تعداد ٩٥٨٦ واحد مسکونی در پروانه‌‌‌‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌‌‌‌ تهران، پیش‌‌‌‌‌‌‌‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ٢٨,٤‌درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۶۱.۰‌درصد افزایش داشته است.‌/دنیای اقتصاد

پیام بگذارید