Info@anjco.ir                +98 (31) 35145

حوزه معاونت فنی و مهندسی شرکت عقیق نقش جهان با بهره گیری از مجرب ترین کارشناسان فنی و مهندسین پایه یک در زمینه طراحی و نظارت در چهار رشته اصلی : معماری، عمران، برق، و مکانیک مطابق با استانداردهای روز دنیا توانسته است پس از گذشت ۱۰ سال حدود ۷۰۰ هزار مترمربع را در بیش از ۵۰ پروژه ساختمانی طراحی نماید.

با توجه به سرمایه کلانی که سالیانه در بخش خصوصی و دولتی برای صنعت ساختمان هزینه می گردد، توجه به کیفیت ساخت و ساز در جهت حفظ سرمایه ملی می بایست جزو اهم وظایف مهندسین و دست اندرکاران صنعت ساخت و ساز کشور قرار گیرد.ازین رو مهندسین مشاور در شرکت عقیق نقش جهان حتی از قبل از انتخاب زمین مطالعات شناخت طرح و امکان سنجی آن را با توجه به خواسته های کارفرما، مقرون به صرفه بودن و میزان تقریبی سوددهی بدست می آورند.

در مرحله بعد پس از کسب مجوزهای لازم، فاز یک طراحی براساس کاربری زمین و با درنظرگرفتن ضوابط نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، شروع می گردد، استفاده از بیشترین مساحت مفید و کاربردی در طراحی،  بهره برداری از حداکثر نور طبیعی مطلوب و آسایش در محیط طراحی شده از اولویت های ماست. همزمان با طراحی فاز یک معماری، جلسات متعددی با حضور کارفرما و کارشناسان سازه و تاسیسات برگزار می گردد تا آنالیزها و بررسی های ساختاری انجام گرفته و مشخصات فنی سازه و سیستم سرمایش و گرمایش با حداکثر بهره وری ممکن مورد تایید قرار گیرد.

برای انجام طراحی فاز ۲ در چهار رشته معماری _ سازه _ تاسیسات الکتریکی و تاسیسات مکانیکی با تشکیل جلسات هماهنگی ، کارگروههای فنی و کمیته های تخصصی ، آلبوم نقشه های فاز ۲ برای برای هریک ا زچهار گروه طراحی بصورت اختصاصی تهیه و براساس چک لیستهای فاز ۲ کنترل و تصویب می گردد.

برای انجام طراحی فاز۲، همزمان در چهار رشته اصلی معماری، سازه، تاسیسات الکتریکی و تاسیسات مکانیکی طراحی ها آغاز می گردد. پس از تشکیل چندین کارگروه مستقل و کمیته های گروهی و بر اساس چک لیست های فاز۲ این مرحله با طراحی ۴ آلبوم اختصاصی که هریک مورد تایید سه رشته دیگر نیز می باشد پایان میپذیرد.

همچنین این حوزه افتخار دارد که با استفاده از بهترین نرم افزارهای موجود شامل Auto desk ، ۳D Max ، Revit ، Etabbs ،HAP Safe  و …. آلبوم نقشه های نهایی را با دقت و کیفیت قابل قبول ارائه نماید.

هرگاه بنا به تشخیص کارفرما پروژه آماده اجرا باشد مهندسین مشاور وارد مرحله فاز۳ و نظارت عالیه خواهند شد.

باز کردن چت
نیاز به کمک دارید؟
Scan the code
سلام👋
چگونه می توانم کمک کنم؟